Wyprawka przedszkolaka

Wyprawka dla przedszkolaka

Pójście do przedszkola to niezwykle ważny moment nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Dziecko w przedszkolu będzie spędzać kilka godzin dziennie, pozna nowych kolegów, nauczy się nowych rzeczy. Jest to bardzo ważny etap w jego życiu wpływający na jego prawidłowy rozwój. Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? Z pewnością długa i szczera rozmowa będzie pomocna i pomoże dziecku zrozumieć co się dzieje w jego życiu. Dla rodziców również jest to zawsze stresujący moment, ponieważ oddają oni swoje dziecko pod opiekę obcym osobom. Warto jednak pamiętać o tym, że dziecku w przedszkolu nic się nie stanie, a na pewno miło spędzi tam ono czas.

Źródło: https://mybaze.com/pl/kapcie-dziewczece/

Wyprawka dla przedszkolaka – odpowiednia odzież dziecięca

Odpowiednia odzież dziecięca to podstawowy element przy planowaniu wyprawki dla przedszkolaka. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w kapcie dziecięce. Muszą one być oczywiście wygodne i niekrępujące ruchów dziecka, które bardzo dużo czasu spędza aktywnie na zabawie. Najlepiej, jeśli będą to kapcie, które dziecko będzie umiało samo wkładać i zdejmować – nauczy się w ten sposób samodzielności. Odpowiednie w takiej sytuacji mogą okazać się wsuwane tenisówki, nie za ciasne w kostce, aby można je było swobodnie zakładać. Kapcie muszą jednak zapewniać stabilizację kostki, dzięki czemu ochronią dziecko przed kontuzją. Ważne jest również, aby były przewiewne i żeby stópka dziecka mogła w nich oddychać.

Kolejny ważny element to piżama na czas drzemki. Nie zawsze jest to konieczne, ale warto pamiętać, że przebieranie się w piżamkę również pełni cel edukacyjny. Stanowi naukę ubierania się, higieny oraz odróżniania czas przeznaczonego na zabawę od czasu przeznaczonego na wypoczynek i sen. Nie musi to być taka sama piżamka, w jakiej dziecko śpi w domu. Może to być po prostu koszulka i legginsy albo inne spodnie dresowe. Nie zapomnij o komplecie ubrań na zmianę, które przydadzą się w sytuacji pobrudzenia ubrań, w których dziecko przyszło do przedszkola. Spódniczka albo spodnie, koszulka z krótkim i długim rękawem, bluza, sweterek, majteczki, rajstopki i skarpetki – to wszystko powinno znaleźć się w wyprawce. Ważne jest, aby wszystkie te ubrania były wygodne do samodzielnego założenia przez dziecko.

Ciekawe modele bluzek i tshirów znajdziedz na stronie https://eozone.pl/bluzki-t-shirty również dla mam, tutaj znajdziesz komplety dla mamy i dzicecka.

Wyprawka dla przedszkolaka – przedmioty dodatkowe

Niezmiernie ważne jest, aby w wyprawce dla przedszkolaka znalazła się jego ulubiona zabawka – o ile pozwala na to przedszkole. Pomoże mu to w oswojeniu się z nową sytuacją w przedszkolu. Może to być również jakaś nowa maskotka wybrana wspólnie z dzieckiem, która będzie symbolizować nowy etap w życiu.

W wyprawce dla przedszkolaka muszą się również znaleźć przybory plastyczne. Będą to kredki, pastele, flamastry, farbki, bloki, teczki, nożyczki, plastelina, bibuła – cała lista niezbędnych przyborów będzie udostępniona rodzicom przez przedszkole. Ważne jest, aby zaopatrzyć dziecko we wszystkie te przybory, aby niczego mu nie zabrakło podczas zajęć.

Ewa
– wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego. Współautorka programów edukacyjnych, publikacji dla nauczycieli, pakietów pomocy i zabawek edukacyjnych dla dzieci oraz artykułów dla rodziców.